PRVÁ SLOVENSKÁ DIVADELNÁ DOMÉNA
| DIVADELNÉ PROGRAMY | NOVINKY | DIVADELNÉ PODUJATIA | DIVADLÁ NA SLOVENSKU | DIVADELNÁ LITERATÚRA | UDALOSTI | JUBILEÁ | DIVADELNÉ ČASOPISY | OCHOTNÍCKA SCÉNA | WEB ADRESY | DIVADELNÁ NITRA | DIVADLO V ČECHÁCH |
| HOME PAGE | NetHovory | SCENA.CZ | TEATRO.SK |

DIVADLO JONÁŠA ZÁBORSKÉHO, Prešov
AKTUÁLNY PROGRAM

Adresa: Námestie legionárov 6, 081 61 Prešov
Riaditeľ: Ján Hanzo
Telefón : Spojovateľka: ++421 /51/ 773 39 91
Maketingové oddelenie: - ++421 /51/ 773 23 69, 75 941 01

Fax: ++421 /51 / 773 11 29
Internet : http://www.djz.sk
Mail : marketing@djz.sk

Predaj vstupeniek:
Vstupenky sa predávajú v pracovných dňoch od 10.00 - 12.00 a 13.00 - 18.00 hod. alebo hodinu pred každým predstavením vo foyeri divadla.
Hromadné objednávky vybavuje aj marketingové oddelenie DJZ (tel.: 051/773 23 69, fax:051/773 11 29).
Predpredaj vstupeniek: 051/756 21 99
Zmena programu vyhradená!

Charakteristika divadla:


Súčasný repertoár:
Ulrich Hub: TRAJA TUČNIACI (premiéra 24. 10. 2010)
Hra pre deti.

Jean-Baptiste Moliére: LAKOMEC (premiéra 19. 3. 2010)
Komédia.

Gabriela Preissová - Michal Náhlik: JEJ PASTORKYŇA (premiéra 22. 6. 2007)
Dráma.

Carlo Goldoni: SLUHA DVOCH PÁNOV (premiéra 5. 5. 2007)
Komédia.

Nikolaj Koljada: SLIEPKA (premiéra 2. 3. 2007)
Komédia.Franz Lehár: GRÓF Z LUXEMBURGU (premiéra 12. 1. 2007)
Opereta.

Frederico García Lorca: LORKIÁDA (premiéra 15. 12. 2006)
Tri zásadné drámy slávneho španielskeho dramatika - Kravá svadba, Plánka a Dom Bernardy Alby - v na divadelnej scéne v rámci jedného celovečerného predstavenia.

Jaroslav Moravčík: DIAGNÓZA I 21(premiéra 17. 11. 2006)
Hudobno-tanečné klipy za našich hektických dní.

PERINBABA (premiéra 2. 7. 2006 na veľkej scéne)

Miro Gavran: KEĎ UMIERA HEREC (premiéra 2. 6. 2006 v hitorickej budove)

Jozef Gregor Tajovský: STATKY-ZMÄTKY (premiéra 19. 5. 2006 v historickej budove)

Neil Simon: ČUDNÝ PÁR (premiéra 24.3.2006 na Veľkej scéne)
Jedna z najúspešnejších komédií nekorunovaného kráľa broadwayských divadiel. Je to naozaj "čudná dvojica" - Oscar, rozvedený novinár prichýli do bytu svojho priateľa Felixa, ktorého práve opustila manželka. Ich dočasné spolunažívanie iskrí konfliktmi dvoch nezlučiteľných pováh, ktoré spôsobujú množstvo bizarných komických situácií. Na večierok k nim sa však práve chystajú dve nič netušiace dámy...

Bergt Ahlfors: POSLEDNÁ CIGARA (premiéra 17. 2. 2006 v Historickej budove)
Hra o láske, nádeji, tajných hrách ako sen, o spomienkach na mladosť, sklamaniach i pravde starých priateľov, ktorým život žiaril a vábil kdesi z diaľky, ale tam sa oni nikdy nedostali. Alebo aj o tom, ako začať odznova, ak máte viac ako šesťdesiat rokov.

René de Obaldia: VÍCHOR V KONÁROCH SASAFRASU (premiéra 19. 11. 2005 na Veľkej scéne)
Keď si indián dopraje dúšok z vývaru listov sasafrasu, stromu divej škorice, idylka pokojného rodinného života bielych kolonistov Divokého západu sa razom zvrhne na zúrivý boj na život a na smrť! A pokiaľ sa rodinka rozhodne spestriť si túto neľahkú chvíľu riešením názorových rozdielov, je sa v skutku na čo tešiť...Bláznivý wester s pesničkami.

Tennessee Williams: NEDEĽA PRE BOLESŤ AKO STVORENÁ (premiéra 24. 6. 2005 v Historickej budove)
Jemný a inšpirujúci príbeh štyroch žien - Bodey, Dotty, Heleny a Sophie - o ich najtajnejších snoch a nenaplnených predstavách o živote a láske. Americký dramatik Tennessee Williams je autorom takých svetovo preslávených hier ako Električka zvaná túžba, či Mačka na rozpálenej plechovej streche (za obe zožal Pulitzerovu cenu).

Jana Kákošová - Martin Kákoš: BÁTHORYČKA (premiéra 11.2. 2005 na Veľkej scéne)
Muzikál.
Krvavá grófka či obeť svojej doby? Histórii dodnes nie je známa pravá tvár Alžbety Báthoryovej. Muzikálové spracovanie príbehu o tejto legendárnej žene vo svete neprajných mužov je predovšetkým príbehom o nešťastí človka, osamelosti, hľadaní zmyslu života, o slabostiach, snoch a túžbach, o žene v zajatí nesplnených očakávaní. Originálnu hudbu umocňuje nápaditá choreografia s množstvom tanečných obrazov, neuveriteľnými rytmami a bohatou kostýmovou výpravou.

Karel Cón - František Zacharník: VEĽMI PYŠNÁ PRINCEZNÁ (premiéra 16. 5. 2004 na Veľkej scéne)
Hudobná rozprávka.
Hudobná rozprávka na motívy známej knižnej predlohy Boženy Němcovej o namyslenej princeznej Krasomile a múdrom kráľovi Miroslavovi. Jej filmová úprava z roku 1952 sa radí do Zlatého fondu českej kinematografie.

Éva Pataki: EDITH A MARLENE (premiéra 19. a 20. 3. 2004 v Historickej budove)

Muzikál.
Po veľmi úspešnom uvedení v Maďarsku, Poľsku a Českej republike sa rozhodlo Divadlo Jonáša Záborského v Prešove ponúknuť svojim divákom vynikajúcu divadelnú hru Edith a Marlene. Hra uznávanej maďarskej dramatičky nám neponúka len tradičný životopisný príbeh. Evu Patakiovú inšpirovali dve veľké spevácke hviezdy. Dve legendy. Dve ženy. V niečom si podobné, v mnohom však tak odlišné. Pokúša sa o konfrontáciu ich svetov, ich naplnenia života, hľadania slávy, úspechu a hlavne lásky. Súčasťou divadelného predstavenia sú aj najznámejšie šansóny a piesne oboch umelkýň, ktoré sú spievané na živo s malým orchestrom.

Ray Cooney: LEKÁRSKE TAJOMSTVO (premiéra 17. 5. 2002 na Veľkej scéne)
Bláznivá komédia s akčnými gagmi nemých grotesiek.
Ray Cooney, majster situačnej a konverzačnej komédie, patrí v súčasnosti k najžiadanejším anglickým autorom na svete. Jeho hry salvami smiechu napĺňajú divadelné sály po celom svete a lámu rekordy počtom vypredaných repríz. S precíznosťou vytvára krkolomné zápletky, ktoré kombinuje s akčnými gagmi nemých grotesiek. Dr. Mortimore, pracujúci v londýnskej nemocnici sv. Ondreja, si pripravuje nadačnú prednášku, ktorá ho má priviesť na vrchol spoločenskej a profesionálnej kariéry. A práve vtedy dostáva ten najnevhodnejší darček, ktorý má osemnásť rokov a šťastne ženatému doktorovi nemilo pripomenie hriechy mladosti a pripraví pekelné chvíle.

Jozef Hollý: KUBO (premiéra 14. 12. 2001)
Klasická slovenská veselohra z dedinského prostredia, v ktorej láska a múdrosť víťazí nad chamtivosťou a hlúposťou.
Okolo richtárovho syna, neduživosťou ducha trpiaceho Kuba a mladej Aničky sa sťahuje pavučina chamtivosti a vypočítavosti... Spoločensky i sociálne kritická veselohra ironizujúca a zosmiešňujúca mravné kazy spoločnosti na pozadí príbehu úprimnej lásky dvoch mladých ľudí, ktorú ohrozujú majetkové záujmy.

Ladislav Farkaš: TRI PRASIATKA A VLK (premiéra - september 2001)
Klasická hudobná rozprávka o troch prasiatkach Ňaf-Ňaf, Nif-Nif a Ňuf-Ňuf, ktoré sa z vlastnej skúsenosti presvedčia o tom, že čestná a poctivá práca sa vypláca viac, ako ľahkovážnosť a lenivosť. Dej vás vovedie do lesa plného hravých zvieratiek, kde žije aj zlý vlk a prefíkaná líška, ktorí chcú prekabátiť prasiatka a zmocniť sa ich. Rozprávka je poprepletaná veselými pesničkami, ktoré si deti určite zapamätajú. Vhodné pre deti od troch rokov.

Ernest Bryll – Katarzyna Gartnerová: NA SKLE MAĽOVANÉ (premiéra 19.11.1993)
Muzikál.
Ľudová maľba o legendárnom Jánošíkovi. Využíva pritom humor a hravosť, goralské povesti a spevy. Dielo s veľkým nábojom básnickej predstavivosti silne podnecuje tvorivosť a fantáziu o slobode a slobodnom živote. V celej spevohre sú vystihnuté črty ľudovej filozofie a to nenahraditeľným humorným rozvádzaním deja. Dôležitá je prítomnosť hudby v každej chvíli hry. A prirodzenosť prechodu do spevu. "Boli sme zbojcami, budeme zbojcami a nik sa nebude vytŕčať nad nami..."

O sezóne:
DJZ svoju 68. sezónu otvorí 6. 9. 2010 o 10.00 hod. na prešovskom námestí pred historickou budovou divadla. Pre obyvateľov mesta pripravili divadelníci bohatý program. Aj prostredníctvom neho chcú Prešovčanov upozorniť, že divadelná sezóna 2010/2011 sa začína a opäť je tu čas na divadelné stretnutia.